Футбалісты Францыі даказалі перамогу над Аўстраліяй з дапамогай відэапаўтораў

Французскія футбалісты даказалі перамогу над Аўстраліяй на чэмпіянаце свету дзякуючы відэапаўторам — арбітры спецыяльна пераглядалі абодва гола, забітыя ў браму аўстралійцаў. Матч у групе С прайшоў 16 чэрвеня ў расійскай Казані. Першы тайм скончыўся сухой нічыёй, а пасля перапынку на 58-й хвіліне Антуан Грызман рэалізаваў пенальці і арбітры зафіксавалі гол толькі пасля прагляду відэапаўтора.

Затым, на 62-й хвіліне лік стаў роўным — 1:1, дзякуючы адзінаццаціметроваму, які забіў аўстралійскі гулец Міле Едынак. Пад канец гульні, на 80-й хвіліне французы выйшлі наперад — гол забіў Поль Пагба, і тут суддзі зноў пераглядалі відэапаўтор, дзе было бачна, што мяч адскочыў ад перакладзіны і перасек лінію брамы.

Такім чынам, гульня скончылася з лікам 2:1 на карысць Францыі.