Хакеісты мінскага “Дынама” вырвалі перамогу ў “Салавата Юлаева”

Хакеісты мінскага “Дынама” ў матчы рэгулярнага чэмпіянату Кантынентальнай хакейнай лігі атрымалі валявую перамогу над “Салаватам Юлаевым”. Гульня прайшла 10 верасня ва Уфе і скончылася з лікам 2:1 на карысць “зуброў”.

Паядынак атрымаўся вельмі напружаным: лік адкрылі толькі ў сярэдзіне другога перыяду — на 32-й хвіліне адзначыўся форвард дынамаўцаў Андрэй Сцяпанаў, згуляўшы ў большасці. Затым каманды чаргавалі атакі і перахоплівалі ініцыятыву адна ў адной, але гаспадары не маглі зраўняць лік. На 56-й хвіліне “Дынама” ледзь не ўпусціла перамогу, атрымаўшы гол у сваю браму ад саперніка, але праз лічаныя секунды Мэт Элісан уратаваў сваю каманду і вывеў яе наперад.

Нагадаем, што ў стартавым матчы чэмпіянату КХЛ “зубры” прайгралі маскоўскаму “Спартаку” з лікам 2:4.

Далей мінскае “Дынама” правядзе на выездзе матчы з чэлябінскім “Трактарам” (12 верасня) і з магнітагорскім “Металургам” (13 верасня). Затым яго чакае хатні матч з рыжскімі аднаклубнікамі (15 верасня).