Мінскія дынамаўцы прайгралі ў Маскве "Спартаку"

Мінскія дынамаўцы / прэс-служба ХК "Дынама-Мінск"

У выязным матчы ў Маскве хакеісты мінскага "Дынама" ў рамках чэмпіянату КХЛ сустракаліся з мясцовым "Спартаком".

У асноўны час гульні пераможцу не выявілі. У першым перыядзе дынамавец Нік Мерклі адкрыў лік, а за 8 хвілін да заканчэння трэцяга перыяду Андрэй Лакціёнаў зраўняў яго — 1:1.

Авертайм таксама скончыўся безвынікова, а па булітах перамаглі гаспадары. Фінальны лік — 2:1 на карысць "Спартака".

Цяпер "Спартак" мае 43 балы і займае шостую пазіцыю ў Заходняй канферэнцыі КХЛ. А "Дынама" з 40 баламі ззнаходзіцца на сёмым месцы.

Наступны матч "зубры" правядуць таксама ў гасцях: 2 снежня яны сустракаюцца з клубам "Сочы", які займае апошняе месца ў Заходняй канферэнцыі.

Каб сачыць за галоўнымі навінамі, падпішыцеся на канал Еўрарадыё ў Telegram.

Мы штодня публікуем відэа пра жыццё ў Беларусі на Youtube-канале. Падпісацца можна тут.